Nemoc je informace

Jestliže má člověk genetickou dispozici k nějaké chorobě, tak to ještě neznamená, že onemocní. Dispozice není nemoc! Prokazatelně dědičných chorob je velmi málo. Ani výrazná genetická dispozice se nemusí projevit, pokud člověk žije aktivním tvůrčím životem. Nedědí se totiž nemoci, ale způsoby chování a rodinné vzorce, které k nemocem vedou.

Nemoc je informace o tom, jaký člověk je, jakým způsobem a v jakých podmínkách: rodinných, partnerských, pracovních a společenských, žije. Informace o tom, že ve svém životě dělá nějakou chybu nebo žije v podmínkách, které jeho zdraví škodí.

Jak člověk žije, tak také stůně. Autoimunita totiž znamená, že obranyschopnost, imunita, místo aby člověka bránila, otočí se proti němu a začne mu škodit. V souvislostech života to znamená, že: "se přetěžuje, že si toho moc nakládá, že žije sebezničujícím způsobem, sobě na úkor". To, co se odehrává na imunitní úrovni, je vlastně odrazem toho, jak člověk žije, jak se sebou zachází. Jestliže negativní emoce, stres, úzkost a deprese nemoci vyvolávají, pak prostřednictvím emocí pozitivních se může člověk v jisté fázi zase uzdravit. "Jen" je potřeba se uklidnit, dívat se do budoucnosti s nadějí a věřit v uzdravení.