Základní tábor

12.07.2019

Prázdniny hezky běží a protože nás nejspíš o víkendu čekají propršené dny, jdeme stanovat přes týden, kdy je ještě hezky.

Rozhodli jsme se založit základní výškový tábor. Chceme si vyzkoušet stavění nového stanu a tak je Rysová, kterou máme kousek nad domem, ideální místo. Je to vlastně takový méně známý kopec kudy se chodí třeba na Díly, ale bere se spíše jako průchozí. Když se tu ale zastavíte, zjistíte, kolik krásných výhledů se tu naskytne. 

Podvečery tu mám obzvlášť ráda, jak pěší, tak na kole. My si našli hezké místo s výhledem na Radhošť, postavili stan, uvařili polévku. Taková večerní pohoda.

Rána ve stanu mají jednu velkou nevýhodu. A to, že se Vám z vyhřátého pelechu prostě nechce. A tak necháme východ slunce východem a raději se dobře vyspíme. Ve stanu se spí o poznání lépe než pod širákem, není tu taková zima a celkově se člověk cítí tak nějak více v bezpečí. Asi půjdeme touto cestou, že výlety do hor budeme řešit spíše se stanem. Není zase tak těžký, aby jsme ho neunesli.

Pánové ještě spí, já už se pomalu a potichoučku balím, vařím ještě čaj, dáme si lehkou snídani a jdeme domů, já tedy dál do práce. Fajn takhle začít nový den.

Uvidíme, kdy a kde bude další výškový tábor, plány už nějakou jsou ...