z Pindule na Radhošť

19.12.2018

Stoupání do kopců mě začíná čím dál tím více bavit. Asi je to tím, že je zima a tohle je šance, jak se v zimě dobře zahřát.

Dnešní cíl byl jasný. Vyšlápnout na Radhošť, přejít na Pustevny a stihnout bus v 9:05 zpět do Rožnova. Mezi tím něco pofotit.

Je tedy třeba odpočítat čas a vyšel mi ranní bus 5:40. Pan řidič se mě ptá, kam jdu a jestli se nebojím. No, nebojím. Prostě jdu.

Celá cesta do Radhoště je fajn, vše už mám tak nějak vychytané, oblečení, plně nabitou čelovku, něco teplého a chutného na zahřátí, čas. Cesta je rychlejší, než ukazují mapy.cz. Mám tedy více času na focení. Dnes nevím, jestli je to výhoda nebo nevýhoda, protože nahoře je vcelku mráz a do toho nepříjemně fučí. Stačí pár minut postát s foťákem a je to na hranici normálního fungování. Tělo se začíná třást i přes několik vrstev oblečení. Na Pustevny je tedy lepší jít bez zastávky. 

Tam už na mě čeká vlídnější počasí, slunce vyšlo z mraků a začíná ohřívat. Vřelost pana řidiče byla moc fajn, stejně jako teplo, které uvnitř v autobuse měl. I byl celkem zvědavý, co tam tak brzy dělám a co mě na Radhošť a Pustevny přitáhlo. Nakonec se z něho vyklubal fotograf a napsal si i mé webové stránky.

Stručně k trase: Na Pinduli - Radhošť - Pustevny cca 9km, mapy uvádí, že se jde na Radhošť 2,5 hodiny, mně to trvalo 1,5 hodiny. Na Pustevny pak cca 40 min. Výškové převýšení cca 600m.