Vycházka za mateřídouškou

28.07.2019

Je konec července a mateřídouška v tento čas pomalu odkvétá. Je třeba obejít známá místa a natrhat nějaké zásoby na zimní období.

Jsem ráda, že louky s mateřídouškou jsou na mé oblíbené vyhlídkové trase. Dnes bych to dokonce nazvala trasou bylinkovou. Nikdy jsem si toho tak nevšímala, až dnes, kolik různých bylin roste po cestě. Myslím, že o to více se to stane mou celoroční oblíbenou trasou. Byliny tu budou k dispozici od jara až do podzimu. Mezi tím také různé lesní ovoce, houby. Co víc chtít. 

Musím říct, že už se těším na podzim, nejen kvůli plánům, které máme, ale také, že se tato mateřídoušková vycházka změní na ostružinovou.

A co se říká o mateřídoušce?

Mateřídouška má zázračné účinky na duševní pohodu. Kdo ráno vypije šálek čaje z mateřídoušky místo kávy, pocítí rychle jeho blahodárné účinky - duševní svěžest, příjemný pocit v žaludku, nedostaví se ranní kašel a nastane všeobecný pocit blaha.

Působí na rozpouštění hlenů a podporuje jeho vykašlávání. Při nemocích dýchacích cest je mateřídouška spolu s jitrocelem starým osvědčeným prostředkem.