Svatojánské ohně

23.06.2018

V sobotu večer, 23. června, se na kopcích v Beskydech měly rozhořet Svatojánské ohně. 

Největší akce se plánovala hlavně na Radhošti, v rámci stého výročí české státnosti, kde měla proběhnout dobová rekonstrukce návštěvy Presidenta T. G. Masaryka na svatojánských ohních. Jestli se tak událo, těžko říct, my na tu slávu koukali ze Santova. 

Nad Radhoštěm i jinými hřebeny se honila černá mračna a vydatně tam pršelo. Na Santově nás déšť také neminul, ale schovali jsme se do lesa a pohledali tam nějaké hříbky. No, hříbky se na dnešní nedělní oběd opravdu skvěle hodily ... vepřová panenka, nové brambory na rozmarýnu a k tomu houbová omáčka :-)

Tady jsem si dovolila vypůjčit 4 fotky od Toma, který hřiby nejí ani nesbírá a tak se toulal na hodinku po hřebenu sám. Stihl mezi tím duhu, srnku i jiné hezké zážitky.

Já tentokrát žádnou fotografickou slávu nenafotila, ale zážitek to byl opravdu hezký. I nad Radhoštěm se počasí umoudřilo a viděli jsme hořet velký oheň. Takže akce tam nejspíš proběhla. My si užili komornější vesnickou atmosféru a fotky, na které se dá i dívat, má pan fotograf a učitel, Jarda Polášek :-) A já se mám stále co učit ...