Ranní inverze

18.11.2018

Tento víkend byl první mrazivý, dalo by se říci testovací, jak je člověk připraven do zimního času. Rozhodla jsem se otestovat cyklistickou i pěší variantu :-)

V sobotu kolo, ráno krásné a jasné, trasa naplánovaná směrem do Olomouckého kraje. Očkem pokukuji po Veřovickém hřebenu a trošku přemýšlím, jestli jsem neměla jít raději pěšo na kopec. Prsty na rukách také říkají, že se na kole moc nezahřejí. No, ale co už, prostě jsem se rozhodla, tak jedu. Do Valmezu dobré, slunce svítí, za Valmezem mlhy, šedivo, fouká, nic moc. Udělám si naplánované kolečko Hustopeče nad Bečvou a Lešnou a mizím odsud. No, zkrátím to, test výbavy dobrý, jen to bude chtít příště asi palčáky :-) I tak skoro 70km, na zimu dobré.

Neděle má být opět jasná a i já mám také jasno. Tentokrát už vsadím na tu správnou kartu, beru hůlky, foťák a svezu se busem na Pinduli.

V autobuse jen pár dřímajících lidí. První úsek ještě s čelovkou, pak už svítá.

Počasí se po cestě neustále mění, mraky se různě přesouvají. Výhledy naprosto ukázkové. Dokonce ani prsty nezebou, hůlky nordic walking prohřejí hezky rovnoměrně celé tělo. A výhledy z rozhledny, to je zase pohlazení na duši.

Z Pindule na Velký Javorník je to nejkratší cesta, sice prudší, ale rychlá. Do Rožnova je ideální cesta přes Malý a Zadní Javorník a po zelené přes Bačův vrch na Dolní Paseky. Trasa pohodových 15km, tedy i pro děti a ty výhledy!

Nu, zdá se, že podzimní příprava byla dobrá a tak hurá do zimy!  Běžky volají. Dnes odpoledne padal i první sníh, ale ten už pozoruji jen z okna, u teplého čaje.