Novoluní ve znamení Berana

Tyhle články o slunci a měsíci mě začínají bavit ...

24. března nastane již třetí letošní novoluní. Každý nový měsíc s sebou vždy přináší nové možnosti a úžasné příležitosti, je to čas, kdy můžeme obrátit list a začít něco nového. Tentokrát je novoluní navíc posíleno ohnivou a velmi silnou energií Berana. 

Březnové novoluní nastane přesně 24. března dopoledne, v 10 hodin a 28 minut. Přichází hned po jarní rovnodennosti, kdy Slunce vstoupilo do znamení Berana. Začal nový astrologický rok a s ním i první vlna čerstvé, svěží energie. Po rovnodennosti následovala konjunkce planet Mars a Jupiter, což mohlo vyvolávat určité napětí, ale na druhou stranu i podpořit motivaci a nadšení. Následně se planeta Saturn přestěhovala ze znamení Kozoroha do vzdušného znamení Vodnáře, což představuje obrovský posun a konec karmického cyklu, který trval více než dva a půl roku. Tyto všechny astrologické jevy přinesly velkou transformační energii, která se projeví i během březnového novoluní. 

Malá planetka s velkým vlivem

V době novoluní bude také velmi aktivní malá planetka Chiron, která má přízvisko raněný léčitel. Její vliv nás bude nutit více přemýšlet o způsobech, jak uzdravit nejen sebe, ale i celou naši planetu. Můžeme si uvědomit nutnost postarat o blízkého člověka nebo začít pečovat o vlastní tělo, mysl, duši. Pokud jsme sami sebe zanedbávali nebo ignorovali, bude to právě Chiron, který nás donutí si na chvíli sednout a dát to vše do pořádku, postarat se o sebe, využít své slabiny nebo neúspěchy, abychom v sobě objevili silné stránky.

Tentokrát se bude novoluní odehrávat v ohnivém a přátelském znamení Berana, které je zároveň i domovským znamením (období Berana trvá od 20. března do 20. dubna). O to důležitější toto novoluní je. Jeho hlavním tématem bude naše skutečná vášeň. Dává nám šanci začít něco nového, začít jinak myslet, tvořit, možná zkusit jinou práci, nějaký nový projekt. Toužíte-li ve svém životě po změně, je právě teď ideální čas. Nebojte se pustit se do realizace svých tajných snů, byť jsou třeba hodně odvážné. Je to zároveň i doba, kdy bychom měli ukončit vše, co už nemá budoucnost.

Silná energie Berana

Ohnivé znamení Berana přináší velmi silnou energii spojenou s ohnivou planetou Mars. Je to první znamení zvěrokruhu, znamení počátků a tvořivosti. Lidé v tomto znamení byli zrozeni k tomu, aby byli aktivní, energičtí, rozhodní, nebáli se a vymýšleli stále něco nového. Jsou veselí a přátelští, otevření, upřímní, s velkým smyslem pro fair play. Berani nás učí, jak ukázat světu své pravé já. Je čas přestat se omlouvat za to, jací jste, jednat podle toho, jak si přejí ostatní. Pokud se naučíte přijmout se takové, jací opravdu jste, začnete vyzařovat úplně novou energii. Přestaňte se spoléhat na ostatní. Udělejte si konečně jasno. Co chcete? Kam směřujete? Je to v souladu s vaším vnitřním přesvědčením? A pak konejte. Teď není čas jen na nějaké průměrné nebo ledabylé akce. Je potřeba se do toho pořádně opřít. Beran je i veselý, takže myslete na to, že váš život by měl být i zábavný, alespoň v rámci momentálních možností.

Dejte si jen pozor, aby se přemíra beranovské energie nevydala špatným směrem. Je důležité mít své záměry pod kontrolou. Nejednejte impulzivně. Přemýšlejte nad tím, co hodláte udělat nebo říci, abyste toho později nelitovali. Zabývejte se pokud možno jen jednou věcí, nedělejte jich několik najednou.