Na běžkách ze Soláně na Vsacký Cáb

17.02.2018

Je krásné slunečné ráno, sobota ... vyrážíme busem 8:15 na Soláň. Odtud jsem snad jela na běžkách naposledy před 20 lety, nebo možná i dýl :-) 

V dobách, kdy jsme tu jezdívali, jsme si cestu prošlapávali sami nebo spíše ti, co byli rychlejší. Tady se vyplatilo chvíli počkat a předběžce pustit  vpřed ... :-)

Tentokrát tu byla krásná vyfrézovaná stopa. Do toho sluníčko a úžasné výhledy. Radost zase po nemoci vyjet do kopců na běžkách. 

Stoupali jsme postupně směrem k Tanečnici a já vzpomněla na svá dětská léta, kdy jsem tady s mamkou a taťkou pravidelně jezdila skoro každý víkend celou zimu dále na Díly a do Rožnova. Většinou to bývala taková předobědová klasika. Taky to byla často pěkná dřina, přesně si pamatuji místa, kde na mě taťka testoval všechny druhy vosků a mně to stejně podkluzovalo. Do toho nejprudšího kopce mi dokonce dával na běžky gumy zavařovačky :-) Ale moc jsme to neřešili, došli vždy na Tanečnici, tam vybalil z ledvinky čokoládu a hezky mi oloupal mandarinku. No a pak už to většinou hezky odprašovalo a hodně často jsme sundávali běžky až doma před vchodem.

No, dnes jsme s Tanečnice odbočili směrem na Ptáčnici a dojeli na Vsacký Cáb. Tam už při vstupu na mě volá Franta, bratranec, s kterým když se potkáme, vždy je to někde na kopci. Prostě horal. Ráda koukám na jeho fotky z výprav, kterých je nespočet. Dáme si v hospodě něco dobrého do žaludku a frčíme přes Búřov do Bystřic, odkud se zase svezeme busem domů.

P.S. foto jen z mobilu, ale pro dokument stačí ... :-)