MDŽ

Dnešní článek na internetu ... Vzdejte poctu ženám v den jejich svátku.

No, zrovna nejsem zastánce těchto "nucených" svátků, vzájemná pozornost by měla probíhat během celého roku. Ale fronty v květinářství ukazují, že je to jinak. Když jsme včera po krátkém výběhu šli kolem květinářství, nakonec jsme se také zastavili ... ale z důvodu, že chceme udělat babičce radost. A také poděkovat, že nám celý týden vařila obědy a my měli více času věnovat se prázdninám. Pro babičku je totiž vaření radost a velkou vášní, pro nás spíše povinnost, ale jak kdy. Protože rádi jíme, rádi jíme dobře a chutně, rádi si i uvaříme. A protože už máme myčku, což je velký pomocník, vaří se nám s o to větší chutí. Protože mytí nádobí fakt nemusíme! Toho jsme si užili v podnájmu dost. No, trošku zhýčkaná doba, ale člověk si prostě zvykne ...

 A protože je MDŽ, dohodli jsme se, že kluci dnes uvaří oběd. 

Tom je na své roky v kuchyni velmi zběhlý, vyzná se, umí si vaření promyslet a dotáhnout. Ve svém klidu si to užívá a umí jídla výborně dochutit.

Maxe zdá se tato činnost stresuje. Po obědě byl natolik vyčerpán, že musel jít načerpat energii ke kytaře. 

Oběd se klukům ale povedl. Rajská polévka od Toma už je excelentní. Maxův pokus o pečená kachní prsa nebyl špatný. Mělo to své mezery, ale zase si vybral celkem náročný recept. Takže chvála za snahu a odvahu.

Kytička, jako malá pozornost potěší. Kluci už vědí, že mám ráda jemné květiny v minimalistickém pojetí. A kdyby nebylo období zima/jaro, nemusely by být ani z květinářství. Stejně mám nejraději ty z louky.

Jsem ráda, že umí být pozorní.

A tak měli na oplátku zase přichystanou snídani ...

No, učíme se pozornosti tak nějak navzájem ...