Malá Fatra

20.10.2019

Máme za sebou další krásný podzimní víkend. Opět teplý a slunečný. Neděle byla už delší dobu naplánovaná s partou z rožnovského atletického oddílu. Tahle parta pohodových lidí se opravdu povedla. Postupně se přes dva roky skládá a sdružuje lidi, co mají prostě rádi pohyb. Někdo běhá, někdo zase rád chodí po horách, někdo závodí, někomu stačí lehké výběhy či vycházky. Ale hlavní je, že všichni jsou si tu rovni a v pohodě. Prostě drží při sobě a každý je přijat. Dost lidí tuto skupinu nazývá svou rodinou a je to tak. A tak jsme vyjeli na hory, zkusit zase něco nového, společného.

Počasí bylo pestré, hodně větrné, chvilkami mlhavé, ale většinu času jasné a teplé. Odpoledne dá se říct až v bezvětří a skoro letní.

A z čeho jsem měla ještě radost? Že na těchto horách jsem byla ve stejný den se synem, ale vlastně už nešla s ním. Ne že bych s ním nerada jezdila do hor, ale šel už se svou partou. A to je moc fajn. Ráda bych, aby už fungoval z větší části samostatně. Z příprav mi bylo jasné, že ještě potřebuje některé věci vypilovat, ale to už se naučí jen samostatností a případnými chybami, s kterými se občas potká.

Takže horám ZDAR a příště zase někde na viděnou ...

Trasa? Vrátna, sjezdovkou do Snilovského sedla, Velký Kriváň, Chleb, Steny, Poludňový Grúň-chata na Grúni a zpět do Vrátne. 13km, cca 1200 výškových metrů. Prostě taková pohodová celodenní trasa.

foto: Denis Schmidt