Lysohorský piknik

18.04.2019

Je zelený čtvrtek, den, jako malovaný. Máme před sebou čtyři dny velikonočního volna. A jak tyto volné dny začít? Podvečerní piknik na Lysé je myslím dobrá volba.

Dnešní sestava je pestrá, tři maminky, čtyři puberťáci a pes :-)

Cestu volíme jinou než ty předchozí. Je třeba objevovat i jiné trasy. Ali hodí do placu trasu, kterou chodívá jejich rodina. Fajn, aspoň se nemusím starat o plánování. Zní to jednoduše, od Bezruče směr modrá turistka na Malchor a na Lysou. Ani nevím proč, ale tu modrou jsme potkali až pod Lysou :-) Na druhou stranu jsme se krásně prošli mimo turistku, úbočím lesa, prošlapali v teniskách trochu sněhu. Náhodou to bylo krásné dobrodružství a na Lysé si někteří dali i zasloužené pivko, tedy v našem složení spíše nealko radlera.

Skupinku jsem vzala na svou oblíbenou vyhlídku, je to jedno z mála míst, kde je pohled na radhošťskou stranu ještě plně otevřen. Rozdělali jsme deku, vytáhli všechny ty dobroty co jsme v batohu táhli nahoru a užili si parádní piknik.

Dolů při zapadajícím sluníčku už jsme šli na jistotu po červené a žluto-zelené zpět k autu. Lucce díky za odvoz, bez ní by jsme tyhle výpravy nepodnikali.

No, tak zase v květnu ... kdo se přidá?

A ještě tři fotečky od Lucky z mobilu ...


Dnes ráno na mě vykoukl jeden citát. Myslím, že se i ke včerejšímu dni hodí a je výstižný. Kdo tam byl, tak jistě pochopí.

"Každý má někdy špatný den, ale jedno je jisté: žádný mrak není tak tmavý aby slunce nemohlo prosvítat".