Londýn

04.08.2018

A máme tady pokračování našeho výletu severo-západní Evropou. V rámci naší cesty jsme měli možnost poznat také hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

Ještě jsme v Londýně nikdy nebyli a Max si to moc a moc přál už několik let. Letos se mu návštěva Londýna zrovna kryla s výměnným pobytem v Německu. A došli jsme k názoru, že to tak asi mělo být. Týden v Německu, v rodině, ve škole, byl rozhodně zajímavější a pestřejší a do života přínosnější. Já jsem zase ráda, že jsme Londýn "sfoukli" za jeden den a tím se tohle město pro mě asi uzavírá. Možná to bylo horkem, možná tím davem turistů nebo jen proto, že je to velkoměsto. Ale jsem ráda, že jsem Londýn navštívila a viděla ho na vlastní oči.


Jsme tu celkem brzy ráno, nocleh byl velmi blízko Londýna, takže přejezd do centra byl po ránu klidný. Ranní prohlídka je příjemná, vidíme asi to nejdůležitější a nejznámější, Big Ben v trochu "jiném kabátě",  Westminsterský palác, nábřeží řeky Temže, obří kolo Londýnské oko (London Eye). Také klasické dvoupatrové červené autobusy a mix starých a moderních budov.

Trafalgar Square, Westminster Abbey, Downing Street, ani nemám ze všeho fotky. Ty města spíše ráda shlédnu, ale nafotit mě to ani tak neláká, na focení architektury je rozhodně lepší Tom, ale ten s námi nebyl.

Procházet si sami uličky je přece jen o něco lepší. Aspoň pro mě zajímavější, než chodit po památkách. Za historií se ohlídnout, ale raději být součástí života ...

Vyjížďka lodí po Temži, to byl fajn zážitek. Má angličtina je na nějaké výklady tedy dost slabá, ale když má člověk sebou dobrého jazykáře, tak se to dá zvládnout :-)

Byla to příjemná plavba lodí do Greenwich, kde je královská observatoř, nultý poledník a taky hezká vyhlídka na město. Strávili jsme tu celkem příjemný čas v parku, kde hráli místní muzikanti, prohlídli si část muzea, kde se nachází astronomické a navigační přístroje. Prošli si tuhle část města, zašli se podívat na místní tržiště. V taverně zrovna dávali fotbal, myslím, že Mistrovství světa. Asi, fotbalu fakt nerozumím. 

Mě v tom horku nejvíce zaujal u muzea dlouhý chodníček s tekoucí vodou, kde se člověk mohl procházet jako v potoce a osvěžit se :-) 

Vyhlídka na město byla odsud opravdu hezká. Rádi jsme Londýn viděli, ale taky jsme rádi už viděli náš autobus, který nám nabídl vychlazenou dávku piva a vody :-) 


A abych nezapomněla ... doplňkové foto od Maxe. Je fajn mít záložní foťák a fotografa.

Ještě zbývá na zpracování pár fotek z Belgie, kde byla taky moc fajn zastávka ...