Letní radosti

27.08.2019

Pomalu se blíží konec letních prázdnin a začátek školních povinností. Léto je stále v plné síle, venku horko, dusno, letní bouřky. Tak akorát od každého trochu.

Letní období patří mezi moje nejméně oblíbené. Hlavně je to tím teplým, někdy až horkých počasím. Ale zase jsou prázdniny a je fajn, si to užít.

Zlomeninou ruky jsem trošku tyhle prázdniny propásla, teda hlavně tu druhou část. Celkově jsme toho moc nestihli, tak, jak jsem si to představovala. No, jedna věc je představa, druhá realita. A tady se ta realita trochu zvrtla. Ale zase jsme se naučili spoustu nových věcí a dovedností. Teda hlavně kluci, když měsíc dělali v některých činnostech zástup za mě. A za to velké díky. Jak za tu pomoc, tak za to uvědomění, že nic se neudělá jen tak a je třeba denně pracovat, ať je volno či ne. Snad jim to na podzim v plné míře vynahradím.

A protože se ruka pomalu uzdravuje, už je více sil zase něco podnikat a aspoň zbytek léta si užít naplno. Dnešní den byl opravdu plný radosti ... výšlap na Lysou horu, vycházka z Hlaváček, courání po lese, sbírání hub a ostružin, letní bouřka, pořádný liják, krásná duha a nakonec všechny ty dobroty z hub.

A hlavně... léto má ještě jednu navazující část, která je pro nás daleko příjemnější. A tou je babí léto. Věřím, že bude tato část pestřejší a akčnější.