Jaro pod Radhoštěm

20.04.2019

Je předvelikonoční bílá sobota a díky sluníčku a teplu jsou už i některé stromy bíle rozkvetlé. Je to jen chvilka, kdy to takhle vydrží a tak mě to ráno vytáhlo ven. Ne jen ty třešně, ale i kontrast polí a luk. Pole už se pomalu začínají také zelenat, ostatní stromy podobně a pak už to nebude fotograficky tak hezky kontrastní. I dnes mám vlastně takový pocit, že už jdu malinko pozdě :-)

A protože chci být na kopci před východem slunce, musím vstávat opravdu brzo. Ale jde to. Mám kamarády, co takhle brzy stávají každé ráno, někteří dokonce jezdí v tuto dobu do práce na kole. Mají můj upřímný obdiv.

I tuto část nad Rožnovem nemám až tak dobře prochozenou a tak si to dnes vynahrazuji. Musím říct, že je tu nádherně. Ani není třeba na velikonoční prázdniny někam jezdit. Já si tu připadám stále jako na dovolené. Jen stačí vyjít do luk a polí a kochat se krajinou. Po osmé hodině se vracím domů, když město pomalu ožívá.

Už delší dobu přemýšlím, jak naložit s nafocenými fotografiemi. Ráda bych, aby byly k užitku. Nejen mně a nejbližším, pro radost, ale byly využity i v širším rozsahu. Napadlo mě založit fotobanku a dát nafocené snímky k dispozici i dalším lidem, organizacím. 

Mám ráda když je práce smysluplná a tak posílám tímto fotografie do světa ...