Jarní běžky

05.03.2018

Neděle 4. března, ráno, jasno, teplo, bezvětří. Vlastně teplo asi jak pro koho, někteří by řekli, že je ještě zima, pro nás, co milujeme běžky, je krásné počasí, akorát do stopy :-)

A že ty stopy byly! Krásné, vyfrézované, radost pohledět. Vlastně ani nevím, jaká byla teplota, asi ještě mínusová, ale protože sluníčko od rána hřálo a čím dál více přitápělo, tak jsme se postupně svlékali a bylo to moc fajn, jezdit už jen tak, nalehko. Za chvíli jsem měla oblečení plný batoh :-)

Také musím napsat, že letošní zima byla "revoluční" ve výbavě. Poslední sezóny jsem se trochu trápila s lokty, po více kilometrech nebo ježdění více dnů po sobě mě už dost bolely a tak nějak jsem se trošku bála, že budu muset běžkování omezit. Zachránily mě rady kamarádů, kteří mě tak nějak postupně "dostrkali" koupit si běžky "s chlupem", Atomic skintec.

Tímto se všechmenší, jízda rychlejší a efektivnější a hlavně zbývá více energie na radost z jízdy, kochání se okolo, více najetých kilometrů a tak celkově je to skvělé. Prostě sečteno, podtrženo, výborná investice!