Jaký bude rok 2021?

08.12.2020

Podle astrologie symbolizuje nový začátek

Tři dny před Štědrým dnem, v den, kdy proběhne i zimní slunovrat, zažijeme ještě jeden velmi významný astronomický i astrologický úkaz. V pondělí 21. prosince 2020 proběhne tzv. královská konjunkce, nebývale přesné spojení planet Jupitera a Saturnu, které symbolicky odstartuje nový začátek pro celý svět.

Konjunkce, neboli spojení planet Jupitera a Saturnu, můžeme na obloze pozorovat každých dvacet let. Konjunkce, která proběhne 21. prosince 2020 v 19:20, bude ale výjimečná. Za prvé v tentýž den nastane i zimní slunovrat, odpradávna symbol zlomu, velkého návratu ke světlu, za druhé spojení planet bude nezvykle těsné, takto přesné je přibližně po 800 letech, a za třetí proběhne tři dny před Vánocemi. Tři zásadní důvody, proč jí věnovat velkou pozornost a proč jí přisuzovat význam nejen pro vývoj událostí pro rok 2021, ale i pro naše osobní životy.

Změna pod vládou znamení Vodnáře

Konjunkce proběhne ve vzdušném znamení Vodnáře, starý král (Saturn) předá žezlo své vlády mladému králi (Jupiteru) a odstartuje novou dvacetiletou éru symbolicky charakterizovanou vlastnostmi znamení Vodnáře. Je pravděpodobné, že nás čekají dny a události, které budou fandit všemu novému, nezávislému, originálnímu. Z počátečního chaosu povstanou nová společenská uspořádání a nové hodnoty. Mohou se proměnit naše životní jistoty a priority, můžeme si začít vážit nebo cenit jiných věcí.

Přátelství a kamarádství vzrostou na významu, budeme upřednostňovat rovnost mezi všemi a vším, tvrdohlavě prosazovat nové revoluční ideje a intelektuální řešení dlouhodobých problémů. Budeme se muset více spoléhat sami na sebe, a přitom respektovat společenské cíle a zájmy. Skvěle uplatníme naši paměť, intuici, znalosti, lásku ke svobodě i svou lidskost. Pro každé znamení zvěrokruhu tato konjunkce bude mít jiný symbolický význam, každé zasáhne jiným způsobem a v jiné životní oblasti. Zásadně však ovlivní životy všech.

Tradiční hodnoty narazí na naše potřeby svobody

Během roku proběhne ještě jeden velmi významný tranzit, který nás zasáhne i v našich osobních příbězích. V únoru, červnu a prosinci roku 2021 planety Saturn a Uran k sobě zaujmou neharmonický aspekt kvadrátu. Střetnou se dvě velmi rozdílné energie. Saturnovská přísnost, ale i moudrost bude narážet do uranské potřeby se odlišovat. Možná se budeme bouřit proti všem zažitým autoritám a budeme hledat nové, abychom je posléze objevili sami v sobě. Možná budeme chtít zbořit všechna stará uspořádání, protože nám již nebudou vyhovovat, ale nebudeme ještě schopni vytvořit nová. Může to být období společenského i vnitřního chaosu, kterým ale pravděpodobně musíme projít, abychom našli novou cestu pro sebe i celou společnost.

Jaké další zásadní aspekty nás budou v roce 2021 ovlivňovat?

Co další velcí nebeští hráči? Velký "blahodárce a dobroděj" Jupiter se bude prakticky po celý rok pohybovat znamením Vodnáře a přinášet štěstí zejména vzdušným znamením (Blíženci, Váhy a Vodnář) s výjimkou krátkého období května a června, kdy nakoukne na okraj znamení Ryb a zpříjemní život zrozencům prvních dnů tohoto znamení.

Velký nebeský učitel planeta Saturn ze znamení Kozoroha, ze kterého více či méně v minulosti "zatápěl" všem kardinálním znamením (Beran, Rak, Váhy a Kozoroh), se přesune přibližně na dva půl roku do znamení Vodnáře a pro změnu přitíží pevným znamením (Býk, Lev, Štír a Vodnář).

Planeta změny Uran bude nadále pobývat ve znamení Býka, ve kterém byla již v roce 2020 a na jejíž revoluční vliv si zejména zrozenci první dekády Býka, Lva, Štíra a Vodnáře pomalu zvykají. Neptun zůstává ve svém královském postavení ve znamení Ryb a Pluto nadále úřaduje ze znamení Kozoroha. Svou mocí ovlivní zejména životy zrozenců třetí dekády Kozoroha, Berana, Raka, Vah a výjimečně příznivě lidi, kteří se narodili ve třetí dekádě Panny a Býka.

  • Kterým znamením se bude v roce 2021 dařit nejvíce?

Bezpochyby Blížencům, kterým hraje vše do karet. Ti by mohli být i vítězi tohoto roku. Dařit se ale bude i Vahám, Vodnářům, Beranům a Střelcům. Výjimečně pozitivní rok mohou prožít některé Ryby a zrozenci třetí dekády znamení Panny, Kozoroha a někteří Býci.

  • Pro která znamení bude rok 2021 nejvíce přelomovým?

Dozajista pro všechny Vodnáře, ale možná i Berany a Střelce. Zcela zásadní změny prožijí Býci, kteří se narodili v první dekádě znamení. To samé platí pro zrozence první dekády Lva.

  • Kterým znamením se uleví?

Pravděpodobně zásadně se uleví Beranům a Vahám. Pozitivní změny prožijí Raci.

  • Pro která znamení bude rok 2021 tím klidnějším?

Pro Ryby, Raky a Panny. Částečně i pro Kozorohy.

  • Pro která znamení bude rok 2021 zkouškou?

Pro zrozence první dekády Býka. Životní kotrmelce mohou prožít i Lvi, Vodnáři a Štíři.

  • Pro která znamení bude rok 2021 novým startem?

Bezpochyby pro Vodnáře, dále pro Berany, Střelce a Štíry.

  • Která znamení prožijí své znovuzrození?

Určitě zrozenci třetí dekády znamení Panny a částečně i Býka a Kozoroha.