cyklotrasa Zubří-Zašová

10.05.2018

Nechala jsem se letos zlákat akcí  "Do práce na kole". Normálně chodím denně do práce pěšky, cca 2,5 km tam a zase zpět. Není to moc, ale 5 km denně, 25 km týdně, za měsíc 100 km. Za rok tedy cca 1200 km, to zase nezní úplně špatně, že? :-)

Ale vraťme se zpět. Je nás pět, jsme z Rožnova a název týmu je CYKLOKNIR. Je to taková zkratka "cyklo knihovna Rožnov". Jsme buď příznivci nebo zaměstnanci knihovny.

Do dnešního dne zaznamenávám trasu do práce a z práce jen jako pěší, dnes poprvé přidávám kolo při odpolední vyjížďce.

Trasu volím vcelku lehkou, po cyklotrase, ale ne té klasické, kolem řeky Bečvy, ale tu trošičku výše položenou. Vede přes Dolní Paseky, Zemanky na Staré Zubří, odtud na Čertoryje a Porubky na vyhlídku nad Zašovou a pak je na každém, kam se každý rozhodne jet. 

Tuhle trasu doporučuji rozhodně více, než tu klasickou, která je přeplněná cyklisty, pěšími a bruslaři. Tady je naprostý klid, je sice více zvlněná, ale člověk si užije i trošku výjezdy, sjezdy a hlavně krásnou krajinu.

Kdo zná zdejší cesty ví, že si cestou může užít krásných výhledů na hřeben Radhoště nebo třeba na dominantní strom na hřebenu u Lhot, Javor.

Cyklotrasa je nenáročná a celá zpevněná, tedy vhodná pro jakýkoliv druh kola.

Ještě pár snímků nafocených po cestě (cyklotrasa 6250) ... https://mapy.cz/s/2Dfsm

A proč jsou poslední fotky takové nějaké smutné a tmavé? No postupně se začalo zatahovat a pršet, což tady nahorách je celkem normální, že se počasí rychle mění. Ale my Valaši něco vydržíme :-)