Být chvíli sám

12.02.2020

A já si říkám, proč mi to tak prospívá ... asi intuice

1. Samota očišťuje naše vědomí.

Během každého dne se nám dostává velkého objemu informací. Jejich zdrojem jsou sdělovací prostředky, přátelé, kolegové, naši nejbližší, pouliční kontakty i náhodná setkání se sousedy. Sami ani nepozorujeme jak, ale všechna ta záplava začíná negativně ovlivňovat náš život. Občas je opravdu nezbytné promyslet si některé věci v klidu, na tichém a nerušeném místě.

2. Tvorba si rovněž žádá ticho a klid.

Když zůstaneme sami a na nic konkrétního se nesoustředíme, získává naše představivost svobodu. V takových chvílích je schopna vyprodukovat skutečně nádherné myšlenky.

3. Samota nám pomáhá získávat jistotu.

Můžeme se zaposlouchat do svého vnitřního hlasu a zvážit všechna pro a proti na základě své vlastní osobní zkušenosti. To je daleko důležitější, než názory ostatních.

4. Stáváme se samostatnějšími.

Zůstáváme-li o samotě sami se sebou, dokážeme snít a na základě svého snění formulovat cíle, umožňující nám rozvíjet se nezávisle na jiných.

5. Samota zostřuje vnímání.

Odstupem od emocí a prožitků vnějšího světa získáváme výhodu nového pohledu na aktuální problém a snáz dojdeme ke správnému názoru na něj.

6. Být chvíli sám stojí za to už kvůli snížení stresu a neklidu.

Samota pomáhá uspořádat a zklidnit po nabitém dni myšlenky.

7. Nejlepší způsob, jak poznat sám sebe, je krátké přerušení styků s ostatními.

Pomůže nám to zjistit, co je skutečně důležité a podle toho si stanovit priority.

8. Pobýt krátkou dobu sám je nejlepší cestou ke zvýšení produktivity.

Člověk si ujasní myšlenky, vytříbí svoje sny a preference. A s novou silou se pustí do naplňování cílů.

9. Samota upevňuje vztahy.

Věřte tomu nebo ne, ale naši blízcí nepotřebují naši ustavičnou pozornost. Vyhrazením času k lepšímu pochopení a hodnocení sebe sama se také učíme lépe chápat a vážit si svých blízkých.