Bylinky (nejen) na čaj

15.04.2018

Je půlka dubna a venku téměř léto. Letošní zima byla obzvlášť dlouhá, jaro se někde zapomnělo a venku vyskočily letní teploty. 

Počasí láká ven a člověk se nechá lehce zlákat, ale po dlouhé zimě být několik hodin na čerstvém vzduchu a sluníčku taky dává pěkně zabrat. Ale jde to, pomalu, ale jde :-) Na jednu stranu to na konci dne ubírá dost energie, ale na druhou stranu zase rychle dodává. Ztracenou energii postupně doplňujeme a snažíme se tělu dodávat to nejlepší.

Postupně vyrážíme na sběr jarních bylin, není na co čekat, s teplotou vše rychle kvete a zase odkvétá. Od každého trochu, ale postupně se nám doma suší podběl, petrklíče, kopřivy, nějaké fialky a sedmikrásky. Už jenom ta sama pestrost barev je krásná!

V sobotu ještě vyrážíme s Maxem na koloběžkový výlet spojený s natrháním medvědího česneku. Vyjeli jsme si hezky busem na Pustevny, že si uděláme prima vyjížďku směrem na chatu Mír a do Rožnova. No, mohl to být i prima sjezdík, kdybych hned za Pustevnami nepíchla. Tak z toho byla vcelku dlouhá hezká vycházka :-)