BLOG 2022

Fialka

18.01.2022

Půvabná violka vonná, u nás známá jako fialka, vyrůstá brzy na jaře a kvete většinou počátkem dubna. Fialka byla váženou léčivkou už v antice, kdy se doporučovala vdechovat její vůně při bolestech hlavy a nespavosti.

Bršlice

17.01.2022

Bršlice kozí noha - plevel, který obsahuje 4× více vitamínu C než citrón.

Proteiny představují nezbytnou součást naší stravy. Budují, opravují a udržují správnou funkci všech buněk od svalů až po vlasy.

Cestou necestou, lesem nelesem, do kopce i z kopce, s výhledy, na sílu i na pohodu ...

Jitrocel

15.01.2022

V knize Sbíráme léčivé rostliny z roku 1958 se píše ... Na světě je 257 druhů jitrocelů. U nás jich roste asi šest. Ale poněvadž není jitrocel jako jitrocel, chtějí sběrny pouze jitrocel kopinatý. Jitrocel větší má listy větší a široké. Jitrocel kopinatý mý listy úzké, dlouhé a je ze všech jitrocelů nejmocnější.

ČESNEK
Účinky: Povzbuzuje imunitní buňky k rychlejšímu dělení a vyšší aktivitě. Má protibakteriální účinky a po staletí se využívá jako lék proti rýmě, při zánětu krku, kašli a dýchacích potížích. Napomáhá vykašlávání. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Podporuje volný průtok krve. Snižuje vysoký krevní tlak. Snižuje hladinu cukru v krvi. Má...

Mrkev

15.01.2022

Mrkev je jedním z nejběžněji používaných druhů zeleniny vůbec. Je základem spousty tradičních českých jídel, ale s obyčejnou mrkví můžete vytvořit tolik skvělých a zajímavých pokrmů, že i srdce velkého gurmána zaplesá.

Medvědí česnek si nasbíráme časně z jara, ještě před tím, než se olistí stromy. Najdeme ho v lužních a listnatých lesích.