Kontakt

04.04.2020

Naše schopnost kontaktu s druhým člověkem není samoúčelná: kontakt není jen mechanismem, jak druhému sdělit naše přání, informace a prožitky. Dobrý kontakt je zcela zásadní nejen pro navázání hodnotných vztahů, ale také pro změnu naší osobnosti, pro naši sebeaktualizaci, pro uvědomění a rozvoj mnoha aspektů naší osobnosti.

Ty-Já

04.04.2020

Naše schopnost přiměřeného, otevřeného a dobrého kontaktu přímo souvisí s naší schopností měnit se a dosahovat vytoužených osobnostních rysů. Dobrý kontakt můžeme chápat přímo jako prostředek změny - mnohé psychologické školy se domnívají, že je to dokonce prostředek nejefektivnější. Zaměříme-li se tedy na rozvíjení své schopnosti navodit a udržet...

rok 2020

04.04.2020

Kopřivový sirup s Mátou a Zázvorem

Píšu vám z hor čtyřicet kilometrů jihovýchodně od města Moab v americkém Utahu. Dělí nás sedm časových pásem a 8 683 kilometrů. Za svítání tady bylo pět stupňů a až slunce zapadne, bude tady stejná teplota jako tou dobou v Praze. Přesto si nejsme zase tak vzdáleni.

"Potřebujeme se naučit dovednost, jak udržovat rovnováhu v úrovni energie, tak abychom umně střídali časy vysoké výkonnosti s časy na dobíjení."

Ektomorf

31.03.2020

Představíme si základní tělesný typ Ektomorf. Dozvíte se jak by se měli stravovat a případně jaké cviky zařadit v posilovně, pokud chcete nabrat svalovou hmotu.