PF 2019

29.12.2018

Blíží se konec roku, venku vládne šedivá a ponurá zima, ale nevadí, je aspoň čas na chvíli se zastavit.
Při posledním výšlapu na Radhošť jsem si všimla uvnitř kapličky tohoto textu:

Stoupání do kopců mě začíná čím dál tím více bavit. Asi je to tím, že je zima a tohle je šance, jak se v zimě dobře zahřát.

Šest hodin krásnou zasněženou krajinou ... nic víc, nic míň ... hlava je čistá :-)

Zima je radost

13.12.2018

První pořádná dávka sněhu, první běžky, to prostě musí být i vyfoceno. Aspoň malá dokumentace z té zimní krásy.

Stejně jako jiné roky se pracovníci muzea promění v hospodyně a hospodáře, pana učitele, řemeslníky, Mikuláše, čerty a Lucky. A návštěvníci se s nimi vydají na vánoční cestu v minulém století.

Nástěnný, měsíční, formát A3 (420 x 297 mm), v horní části je kalendář spojen kovovou kroužkovou vazbou a vybaven háčkem pro zavěšení.

Adventní čas

01.12.2018

Na letošním rozsvěcování vánočního stromu na Prostřední Bečvě si přišly na své všechny věkové kategorie. Příjemná atmosféra, hudba, něco na zahřátí i zakousnutí ...

Ať někdo chce, či nechce, každý rok přichází. Je to prostě tak. Každé roční období má něco do sebe a zima je také krásná. Když vyrůstáte na horách, berete ji jako přirozenou součást sebe. Když Vás rodiče vedou k zimním sportům a radovánkám, máte téměř jistotu, že zimu budete milovat!

Ranní inverze

18.11.2018

Tento víkend byl první mrazivý, dalo by se říci testovací, jak je člověk připraven do zimního času. Rozhodla jsem se otestovat cyklistickou i pěší variantu :-)