Ranní mlhy

23.10.2019

Letošní podzim je tak krásný, teplý a slunečný, že jsem si myslela, že už se těch mlh ani nedočkám. Ale stačil jeden ranní pohled z okna a bylo to.

Malá Fatra

20.10.2019

Máme za sebou další krásný podzimní víkend. Opět teplý a slunečný. Neděle byla už delší dobu naplánovaná s partou z rožnovského atletického oddílu. Tahle parta pohodových lidí se opravdu povedla. Postupně se přes dva roky skládá a sdružuje lidi, co mají prostě rádi pohyb. Někdo běhá, někdo zase rád chodí po horách, někdo závodí, někomu stačí lehké...

Tento podzimní zážitek, který si pamatuji z dětství jsem chtěla přenést svým dětem. Ne, že by jsme brambory v ohni nikdy nepekli, ale přece jen letošní léto jsme nevyužili tak, jak by jsme měli. Matka příroda je k nám letos ale velmi štědrá a tak nám poslala tohle krásné barevné babí léto. A byl by hřích si ho neužít.

Barvy podzimu

17.10.2019

Podzim se začíná barvit do své krásy. Je třeba vyrazit ven. A na kopcích je to Valašsko stejně nejhezčí. Po cestě ovečky a kolem dokola naprostý klid. Ty nejhezčí kouzla prostě čaruje příroda...

Máme za sebou krásný slunečný a teplý podzimní víkend. Ten víkend byl o to hezčí, že byl s někým, kdo jde na té mé životní cestě už delší dobu se mnou a jsem za to ráda.

Když vyrazíte v brzkém podzimu na hory, nemusí to být už podzim. To tak někdy prostě bývá. Ale protože nám zima nevadí, přivítali jsme první sníh v této zimní sezóně a budeme se těšit na další sněhovou nadílku i tady u nás, v Beskydech. Ten, kdo vyrostl v dětství na zimních radovánkách, ví, o čem mluvím.

Na podzimní rána se vždy moc těším. Ve vzduchu je chlad, vlhkost a když se k tomu přidají ranní mlžky, je to dokonalé. Ani nemusí být sluníčko, toho si člověk užil v létě až až. Když ale do těch mlžek zasvítí ty správné sluneční paprsky, má to své kouzlo. A na to si rozhodně počkám a budu chodit naproti.

Dnes se konal ve Valašském muzeu v přírodě klasický podzimní program, kde se předvádí, co se všechno na Valašsku v chalupách a na polích dělalo.

Tuto trasu bych nazvala pravou valašskou. Chalupy, pole, traktory, ovečky, hříbky v lese, fajn hospůdka, klid a pohoda.